Файне місто Тернопіль

Файне місто Тернопіль

Сообщение olyaoli4ka » Вт окт 26, 2010 11:02

Добро пожаловать в Тернополь!

Изображение

Терно́піль — місто у західній частині України, політико-адміністративний, економіко-діловий та культурний центр Тернопільської області. Розташоване на річці Серет. У Тернополі перетинаються важливі автомобільні та залізничні шляхи. Єдине місто обласного значення Тернопільської області[2].

До 1944 року місто мало назву Тарнополь.

Засноване у 1540 році Яном Тарновським. До 1569 року належало до Теребовлянського староства (пізніше повіту) Руського воєводства. У 1569—1772 роках у складі Теребовлянського повіту Подільського воєводства; у 1772—1810, 1815—1867 — центр Тарнопільського округу у складі Королівства Галичини та Лодомерії, 1810—1815 — Тернопільського краю Російської імперії, з 1867 до 1939 — адміністративний центр Тернопільського повіту у складі різних держав: Австро-Угорщини, ЗУНР, ГСРС, Другої Речі Посполитої. З 1920 — адміністративний центр воєводства, від 1939 — області. Наприкінці 1918-го до 2 січня 1919 року Тернопіль був столицею ЗУНР, а з 8 липня по 21 вересня 1920 року маріонеткового більшовицького державного утворення — Галицької СРР. У період нацистської окупації (1 серпня 1941 — липень 1944) місто підпорядковувалося дистрикту «Галичина».

Покровителем міста вважають святу Теклю. До Другої світової війни вівтар з її зображенням знаходився у Домініканському костелі — нині церкви Непорочного зачаття Матері Божої[3].

Населення — 217 706 осіб (2008)[1]. Тернопіль займає площу 5852 га, 231 вулицю, 5 майданів, понад 1020 будинків.

Перше укріплене поселення слов`ян - Сопільче, було зруйноване Батиєм в 1240 році. Згодом воно потрохи відбудовувалось, але інтенсивний розвиток міста почався після 1540 року, коли ці землі були даровані Сигизмундом І, коронному гетьману Яну Тарновському. Для оборонних цілей краю він починає зводити замок. Це містечко (на той час - містечко) згадується в хроніках під назвою Топільче, Тарнопіль, Тернопіль. Замок в Тернополі був обнесений частоколом, валом та сухим ровом. Кам`ними була в`їздна брама з ланцюговим мостом, кутові башти й житлові приміщення всередені замку. Навколо замку почало розвиватися місто, яке в 1548 році отримало магдебурзьке право. Надається право на проведення щотижневих торгів і трьох ярмарок в рік, а також могло мати склади на товари для закордонних купців.
В місті будується синагога, Воздвиженська церква та Церква Різдва Христового.
Надставна церква - церква Воздвиження Чесного Хреста, була споруджена на фундаменті древнього храму, історія якого сягає часів Данила Галицького. Будівля - це тридільний храм без бань. В 1627 році була добудована дзвінниця, про що зберігся напис на камяній плиті над входом до церкви.
Изображение
Другу церкву - Різдва Хрестового, як засвідчує фундаційний напис, почали мурувати 15 червня 1602 р. і закінчили 4 серпня 1608 р. під орудою відомого муляра Леонтія.
Изображение
У 1636 р. було зведено дерев’яну Монастирську церкву (Успення Пречистої Діви Марії). Згодом, в 1836 рочі, на цьому місці побудували нову муровану церкву, що знаходилась у Микуленецькій частині міста. Приміщення цієї церкви знищили більшовики в 1962 р., а в наші дні її там заново збудували парафіяни.
Изображение
В 1749 - 1779 рр. у стилі пізнього бароко з елементами рококо будується католицький костел ордену Домініканців. Архітектором був Ян де Вітте. При радянській владі в храмі була картинна галерея Тернопільського краєзнавчого музею. Зараз приміщення костелу з монастирськими прибудовами передано українській греко-католицькій церкві.
Изображение
Изображение
При церковній парафії тернопільські міщани організовували братство, якому наступний власник міста князь В.Костянтин Острозький у 1570 р. виділив 235 моргів землі, кошти на утримання школи і шпиталю для перестарілих і хворих людей. Міщанське братство збудувало для шпиталю приміщення і утримувало сиротинець, який вели Сестри Слежебниці. Братство протягом кількох століть розширювало свою діяльність і вплив на різні верстви українців, допомаголо їм зберігати віру, обряди і давні звичаї, національну самобутеість, будували церкви, школи і бібліотеки. У 1569 р. Лука із Тернополя переклав Старий Заповіт.
Але місту не давали снокійно розвиватись постійні набіги татарських загонів. Замок й місто багато разів піддавалися руйнуванню. Найбільш спустошливі були 1618 та 1672 роки. Через Тернопіль проходив шлях козаків Богдана Хмельницького у боротьбі проти польської шляхти.
У 1772 р., після першого поділу Польщі, Тернопіль перейшов під владу Австрії і згодом став центром округи. Нова влада сприяла економічному розвитку міста. У другій половині ХІХ ст. до Теронополя прокладено шість шосейних шляхів. 1870 р. збудовано залізницю Львів - Тернопіль. У місті почали працювати 2 банки, 5 приватних млинів і 3 крупорушки, розширилися шевські, кравцеві, ковальські, столярські, різницькі та інші цехи. Це вплинуло на приріст населення. Якщо у 1808 р. в Тернополі мешкало 7093 чоловіки, то наприкінці століття було понад 30 тисяч.
Зусиллями просвіти у 1898 р. було відкрито українську гімназію, вчителями і вихованцями якої стали митрополит Йосип Сліпий, вчені Степан Белей, Роман Смакула, режисер лесь Курбас, композитор Василь Барвінський, письменний Володимер Гжинський, Петро Карманський та багато інших.

На початку ХІХ століття граф Коритовський перебудував Тернопільський замок на палац, були знесені укріплення, башти й ворота, споруду було обнесено звичайним парканом. На місті давніх воріт він поставив два пілони в єгипетському стилі.
Останній власник Тернопіля М. Туркул передав замок місту. В ньому були влаштовані казарми місцевого військового гарнізону. Під час Першої світової війни замок згорів. Відновили його тільки в 1951 році, але в дуже спрощеному виді.
Изображение
На протязі століть замком володіли королева Марія-Казимір, королевич Якуб-Костянтин, Тарновські, Острожські, Замойські, Конецпольські, Собеські, Потоцькі. Компанія зовсім неординарних осіб. От якби можна було, їх усіх зібрати зараз в замку... .
Після Першої світової війни Тернопіль відходить до Польщі, стає центром воєводства в яке входить 17 повітів. 4 грудня 1939 року стає обласним центром в складі УРСР. Під час боїв і бомбардирувань Другої світової війни Тернопіль був майже повністю зруйнований. Це й пояснює відносно малу частку старих будинків в ньому.
зате які вони!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
далі буде...
Изображение
olyaoli4ka
Живу на форуме

 
Сообщения: 16329
Зарегистрирован: Пт июн 20, 2008 21:02
Знак зодиака: Близнецы
Награды: 14
Лучшая подпись (1) Весне дорогу (1) Искусстволюб форума (4) Кулинар года (1)
Кино-гуру (1) Литературовед года (1) VIP персона форума ХОЧУ (1) Спасибо за (1)
Сюрприз к Новому году (1) Новогодний сюрприз (1) Рукодельница 1 место (1)
Баллы репутации: 229
Повысить репутацию olyaoli4kaПонизить репутацию olyaoli4ka

Сообщение Ruby » Вт окт 26, 2010 11:12

Красивый город!
Еще подкину фото

moderated by МэйБи:

2.18. Запрещено размещать в темах картинки размером более 800Х800. Если ваша картинка больше этих данных, воспользуйтесь размещением картинки-превью. Модераторы имеют право удалять такие изображения без предупреждения и выписывать штрафные санкции от -1 (за единоразовое нарушение) до -10 (за повторные нарушения).


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Любовь прекрасная как сказка
Как первоцвет весной в лесу
Прилипчивая как козявка
В носу
Изображение
Ruby
всё будет rock-n-roll

Аватара пользователя
 
Сообщения: 11905
Изображения: 7
Зарегистрирован: Чт май 27, 2010 12:08
Откуда: Киев
Знак зодиака: Весы
Награды: 11
Письмо Святому Валентину (1) Лучшая подпись (1) Магия уюта (1) Открытие года (1)
Искусстволюб форума (1) Меломан (1) Кино-гуру (1) За вклад (1)
Встреча (1) Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1)
Имя: Инна
Баллы репутации: 188
Повысить репутацию RubyПонизить репутацию Ruby

Сообщение olyaoli4ka » Вт окт 26, 2010 12:18

а ще в самому центрі міста є неймовірно красиве озеро,
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
по якому плває катер
Изображение
і чудова набережна
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
olyaoli4ka
Живу на форуме

 
Сообщения: 16329
Зарегистрирован: Пт июн 20, 2008 21:02
Знак зодиака: Близнецы
Награды: 14
Лучшая подпись (1) Весне дорогу (1) Искусстволюб форума (4) Кулинар года (1)
Кино-гуру (1) Литературовед года (1) VIP персона форума ХОЧУ (1) Спасибо за (1)
Сюрприз к Новому году (1) Новогодний сюрприз (1) Рукодельница 1 место (1)
Баллы репутации: 229
Повысить репутацию olyaoli4kaПонизить репутацию olyaoli4ka

Сообщение olyaoli4ka » Ср окт 27, 2010 09:28

24 жовтня у Тернополі на бульварі Тараса Шевченка відкрили другий в Україні та Європі 2,5 метровий бронзовий пам’ятник бджолі-трудівниці. двометрова скульптурна композиція символізує працелюбність українців.

пам’ятник встановили неподалік Тернопільського обласного академічного драматичного театру у вигляді бджоли, що сидить на сотах і з написом – "Бджілці-трудівніці". Ініціаторами створення пам'ятника виступили бджолярі області.

Ще один пам’ятник бджолі встановлено у закарпатському Вучковому, до цього він був єдиний в Україні та Європі.
Изображение

Тернопіль 24 серпня відкрив пам'ятники сантехникові, людині-невидимці й стільцю, що шукав Остап Бендер.

Пам'ятник сантехникові зроблено у вигляді чоловіка в спецодязі, що вилазить із водопровідного люка, а в руках тримає розвідний ключ.

Автори ідеї стверджують, що в такий спосіб вони хочуть увічнити працю водопровідників, а прототипом для створення такого персонажа став збірний образ працівників комунального підприємства "Тернопільводоканал".

Протягом роботи над пам'ятником його творців консультував один із представників цього підприємства.

Пам'ятник стільцю Остапа Бендера створено у вигляді крісла з гарнітура тещі Кіси Воробьянинова, одного з героїв роману Ільфа й Петрова "Дванадцять стільців".

Пам'ятник людині-невидимці зроблено у вигляді черевиків, що стоять на землі.
Изображение
olyaoli4ka
Живу на форуме

 
Сообщения: 16329
Зарегистрирован: Пт июн 20, 2008 21:02
Знак зодиака: Близнецы
Награды: 14
Лучшая подпись (1) Весне дорогу (1) Искусстволюб форума (4) Кулинар года (1)
Кино-гуру (1) Литературовед года (1) VIP персона форума ХОЧУ (1) Спасибо за (1)
Сюрприз к Новому году (1) Новогодний сюрприз (1) Рукодельница 1 место (1)
Баллы репутации: 229
Повысить репутацию olyaoli4kaПонизить репутацию olyaoli4ka

Сообщение Миленка » Ср окт 27, 2010 09:32

Какой прекрасный город!! :yes: И в новостях часто сообщают, что происходит там то одно, то другое преинтереснейшее событие..
Миленка
Дитя Декабря

Аватара пользователя
 
Сообщения: 7510
Изображения: 9
Зарегистрирован: Ср авг 16, 2006 14:26
Награды: 9
Куда уходит детство? (1) Золотая осень (1) Я и цветы (1) Мудрость форума (1)
Модератор года (1) VIP персона форума ХОЧУ (1) Сюрприз к Новому году (1) Маме чудесной девочки (1)
Новогодний сюрприз (1)
Баллы репутации: 263
Повысить репутацию МиленкаПонизить репутацию Миленка

Сообщение Ярина » Вт ноя 02, 2010 11:02

Тернопіль місто унікальне. Більше такого не знайдеш. Хтось спитає – а чому його унікальність не оцінена туристами? Відповідаю – у нас все ще попереду. Ми ще вивчимо вийнятково цікаву історію нашого міста і краю. Будуть ще у нас гості, зацікавлені подіями недавніх двох Світових війн. Адже у них Тернопіль залишив величезний слід – а що в двадцятому столітті було більш грандіозним і залишило такий слід на пам`яті поколінь? Інший закид – у вас мало архітектурних пам`ятників. Відповідаю – для когось головне не кількість цеглин покладених в стіни собору минулих століть і не кількість фарби, що пішла на внутрішнє оздоблення, а жива історична пам`ять та майстерність гіда, що веде розповідь. І саме в цій майстерності у нас є незаперечний шанс стати унікальним історичним об`єктом України.

І ще одне. Можливо міста сусіди більш просунуті в архітектурі, а чи є в них таке прекрасне водне плесо, в оправі зелені парків? Отож-бо!

Говорити про Тернопіль і не сказати про став, це все одно що мати на увазі Єгипет без пірамід. З іншої сторони розповідати про Тернопільський став нелегко – всі його прекрасно знають, чи не щотижня вітаються з його ласкавими хвилями. Тут нас охоплюють спогади дитинства. В легкому подиху вітру, в плеску хвиль, в криках чайок нас зненацька оживають прекрасні миті дитинства, в яких білий пароплав «Герой Танцоров» уявлявся карщим за тихоокеанські лайнери, в яких морозиво на патичку було насмачнішим в світі, в яких плещуться вітрила леких вітрильників на ставу та тенти літніх кафе та ресторану «Поплавок».

Изображение

Изображение

Сумую за цим мiстом...
Ярина
Pure Happiness

Аватара пользователя
 
Сообщения: 4262
Изображения: 0
Зарегистрирован: Ср мар 31, 2010 16:41
Знак зодиака: Козерог
Награды: 5
Фотоквест (1) Лучшая подпись (1) Мудрость форума (2) За вклад (1)
Баллы репутации: 100
Повысить репутацию ЯринаПонизить репутацию Ярина

Сообщение Nnnnika » Вт ноя 02, 2010 11:11

Оль, какой город...красивый!
Очень понравился! :17: :17: :17: Спасибо за темку! :vishenka:
Nnnnika
Свой на форуме

Аватара пользователя
 
Сообщения: 816
Зарегистрирован: Сб окт 24, 2009 16:22
Откуда: Germany
Знак зодиака: Лев
Награды: 2
Зимушка-Зима (1) Маме чудесного мальчика (1)
Баллы репутации: 33
Повысить репутацию NnnnikaПонизить репутацию Nnnnika

Сообщение Ярина » Чт ноя 04, 2010 09:57

Одне з найкрасивiших мiсць Тернополя :)

Гідропарк «Топільче» офіційно відкрили у 1985 році. Це наймолодший і один з найкрасивіших парків Тернополя. За досить коротких термін на площі у 66 гектарів посадили дерева, проклали нові алеї, викопали яри для річок та ставків. Уздовж центральної алеї збудували фонтани, які віддалено нагадують водограї, що на бульварі Шевченка. На острівцях одного з озер створили козацьке містечко. Недалеко від нього — комплекс на космічну тематику. Також тут збудували своєрідний аеродром, де стояли справжні літаки та гелікоптери. Були встановлені атракціони та каруселі. У гідропарку створено зоокуток, до того ж на тварин і птахів можна подивитись абсолютно безкоштовно. Тут є безліч дерев'яних скульптур на теми відомих дитячих казок. Відвідувачі просто зачаровуються мальовничими пагорбами та ставками. Тут кожна річка, кожен потічок цікаві — штучні пороги, дамби з водоспадами. А «джерелом» усієї гідросистеми парку є комплекс із водяними млинами. Вода до них подається з Тернопільського ставу, причому не насосами, а природнім способом — власне через те, що гідропарк знаходиться нижче рівня озера. Зі здобуттям Україною незалежності гідропарку дали назву древнього поселення, що передувало появі Тернополя — «Топільче».

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ярина
Pure Happiness

Аватара пользователя
 
Сообщения: 4262
Изображения: 0
Зарегистрирован: Ср мар 31, 2010 16:41
Знак зодиака: Козерог
Награды: 5
Фотоквест (1) Лучшая подпись (1) Мудрость форума (2) За вклад (1)
Баллы репутации: 100
Повысить репутацию ЯринаПонизить репутацию Ярина

Re: Файне місто Тернопіль

Сообщение olyaoli4ka » Пн сен 10, 2012 09:05

хоть и не совсем тернополь, но тернопольская область
добро пожаловать на праздник вышиванки и борща :ab:
вот в таких вышиванках и национальных костюмах ходили люди
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
olyaoli4ka
Живу на форуме

 
Сообщения: 16329
Зарегистрирован: Пт июн 20, 2008 21:02
Знак зодиака: Близнецы
Награды: 14
Лучшая подпись (1) Весне дорогу (1) Искусстволюб форума (4) Кулинар года (1)
Кино-гуру (1) Литературовед года (1) VIP персона форума ХОЧУ (1) Спасибо за (1)
Сюрприз к Новому году (1) Новогодний сюрприз (1) Рукодельница 1 место (1)
Баллы репутации: 229
Повысить репутацию olyaoli4kaПонизить репутацию olyaoli4ka

Re: Файне місто Тернопіль

Сообщение Анастасияяя » Пн сен 10, 2012 13:14

olyaoli4ka, очень красиво. Смотри, ещё в гости приеду :4:
Господи, помилуй Украину. Сохрани нам, Родину мою.
Анастасияяя
блондинистая кошка

Аватара пользователя
 
Сообщения: 9374
Изображения: 4
Зарегистрирован: Ср янв 28, 2009 19:24
Откуда: Киев
Знак зодиака: Овен
Награды: 2
Встреча (1) Новогодний сюрприз (1)
Имя: настя
Баллы репутации: 75
Повысить репутацию АнастасияяяПонизить репутацию Анастасияяя


Вернуться в Регионы Украины

Кто сейчас на конференции

Зарегистрированные пользователи: Bing [Bot]




© 2005, HOCHU.UA
С предложениями о сотрудничестве: forum@hochu.ua