Консультация юриста

Вы можете задать свой вопрос любому представленному здесь специалисту, либо заявить себя в качестве косультанта.

Защита прав потребителей.К юристам.

Сообщение Авантюристка » Ср авг 01, 2007 15:07

Такая проблема-купила на неделе пояс кожанный-при первом выходе отклеялась шлевка-приношу в маг.хочу вернуть деньги(менять на аналог не хочу-нафиг мне такое качество!!!).Директор говорит-по закону если мы можем устранить недостаток-то деньги не должны отдавать.Я отвечаю,что не хочу носить вещь после ремонта-вдруг другое что отклеется.Они стоят на своем.Вобщем отдала на ремонт,но душа к такой вещи уже не лежит.В законе не сильна-аргументировать нечем-может кто подсказать.Чек на руках,2 недели не прошло.
Авантюристка
Городская Хищница

Аватара пользователя
 
Сообщения: 3319
Изображения: 0
Зарегистрирован: Пн май 21, 2007 10:52
Откуда: Киев
Знак зодиака: Скорпион
Награды: 2
За вклад (1) Єдина країна (1)
Имя: Ирина
Баллы репутации: 134
Повысить репутацию АвантюристкаПонизить репутацию Авантюристка

Сообщение наташка » Ср авг 01, 2007 15:13

Стаття 8. Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості

1. У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

2. Стосовно непродовольчих товарів, що перебували у використанні та були реалізовані через роздрібні комісійні торговельні підприємства, вимоги споживача, зазначені у частині першій цієї статті, задовольняються за згодою продавця.

Згідно з цією частиною задовольняються вимоги споживача щодо товарів, гарантійний строк на які не закінчився.

3. Вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті, пред'являються на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

Споживач має право пред'явити одну з вимог, передбачених частиною першою цієї статті, а в разі її невиконання заявити іншу вимогу, передбачену частиною першою цієї статті.

Зазначені вимоги за місцезнаходженням споживача задовольняють також створені власником продавця торговельні підприємства та філії, що здійснюють продаж аналогічних придбаним споживачем товарів, або підприємства, на які ці функції покладено на підставі договору. Функції представників підприємств-виробників виконують їх представництва та філії, створені виробниками для цієї мети, або підприємства, які задовольняють зазначені вимоги на підставі договору з виробником.

4. Продавець і виробник під час продажу (реалізації) товару зобов'язані інформувати споживача про підприємства, що задовольняють вимоги, встановлені частинами першою і третьою цієї статті. За ненадання такої інформації встановлюється відповідальність згідно із статтями 15 і 23 цього Закону.

5. Продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) зобов'язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги.

Доставка великогабаритних товарів і товарів вагою понад п'ять кілограмів продавцю, виробнику (підприємству, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) та їх повернення споживачеві здійснюються за рахунок продавця, виробника (підприємства, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті).

6. За наявності товару вимога споживача про його заміну підлягає негайному задоволенню, а в разі виникнення потреби в перевірці якості - протягом чотирнадцяти днів або за домовленістю сторін.

У разі відсутності товару вимога споживача про його заміну підлягає задоволенню у двомісячний строк з моменту подання відповідної заяви. Якщо задовольнити вимогу споживача про заміну товару в установлений строк неможливо, споживач вправі на свій вибір пред'явити продавцю, виробнику (підприємству, що виконує їх функції) інші вимоги, передбачені пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої цієї статті.

7. Під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться.

Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості на час купівлі.

При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар провадяться виходячи з його вартості на час пред'явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

8. У разі придбання споживачем продовольчих товарів неналежної якості продавець зобов'язаний замінити їх на товари належної якості або повернути споживачеві сплачені ним гроші, якщо недоліки виявлено у межах строку придатності. При цьому розрахунки із споживачем провадяться в порядку, передбаченому абзацом третім частини сьомої цієї статті.

9. При пред'явленні споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк.

На письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі. Для цього продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) зобов'язані створювати (мати) обмінний фонд товарів. Перелік таких товарів визначається Кабінетом Міністрів України.

За кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) та за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений строк (чотирнадцять днів) споживачеві виплачується неустойка відповідно в розмірі одного відсотка вартості товару.

При усуненні недоліків шляхом заміни комплектуючого виробу або складової частини товару, на які встановлено гарантійні строки, гарантійний строк на новий комплектуючий виріб і складову частину обчислюється починаючи від дня видачі споживачеві товару після ремонту.

10. Споживач має право пред'явити виробнику (продавцю) вимогу про безоплатне усунення недоліків товару після закінчення гарантійного строку. Ця вимога може бути пред'явлена протягом установленого строку служби, а якщо такий не встановлено - протягом десяти років, якщо в товарі було виявлено недоліки (істотні недоліки), допущені з вини виробника. Якщо цю вимогу не задоволено у строки, передбачені частиною дев'ятою цієї статті, споживач має право на свій вибір пред'явити виробникові (продавцеві) інші вимоги, відповідно до частини першої цієї статті.

11. Вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

У разі втрати споживачем технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, їх відновлення здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

12. Виробник зобов'язаний відшкодувати всі збитки продавця (підприємства, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті), який розглядає претензію споживача до придбаного товару.

Продавець (виробник) товарів зобов'язаний у місячний строк відшкодувати підприємству, що виконує його функції, збитки, яких воно зазнало у зв'язку із задоволенням вимог споживача, передбачених цією статтею.

13. Вимоги, встановлені частиною першою цієї статті щодо товарів, виготовлених за межами України, задовольняються за рахунок продавця (імпортера).

14. Вимоги споживача, передбачені цією статтею, не підлягають задоволенню, якщо продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) доведуть, що недоліки товару виникли внаслідок порушення споживачем правил користування товаром або його зберігання. Споживач має право брати участь у перевірці якості товару особисто або через свого представника.
Что-то, что-то, что-то,что-то, что-то есть у бегемота :tongue:
наташка
НогАстАя БрЮнЕткА

Аватара пользователя
 
Сообщения: 11531
Изображения: 76
Зарегистрирован: Чт дек 07, 2006 14:47
Откуда: Киев
Знак зодиака: Стрелец
Награды: 8
Самые красивые глазки (1) День Валентина (1) Позитив года (2) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Встреча (1) Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1)
Имя: Яздундокта
Баллы репутации: 230
Повысить репутацию наташкаПонизить репутацию наташка

Сообщение Юристочка » Ср авг 01, 2007 15:23

Авантюристка
еще раз напишу, вооружись законом и иди с ними ругаться! только чек не забудь!
а про службы забудь-гиблое дело...
Юристочка
БрЮнЕтКа В зАкОнЕ

Аватара пользователя
 
Сообщения: 8389
Зарегистрирован: Ср апр 11, 2007 13:27
Откуда: Киев
Знак зодиака: Козерог
Награды: 8
Красота! (1) Вредина 2008 (1) Звезда форума (1) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1) Маме чудесной девочки (1)
Баллы репутации: 155
Повысить репутацию ЮристочкаПонизить репутацию Юристочка

Сообщение наташка » Ср авг 01, 2007 15:24

Юристочка писал(а):вооружись законом и иди с ними ругаться! только чек не забудь!

и тыкай их носом в распечатаный закон :twisted:
Что-то, что-то, что-то,что-то, что-то есть у бегемота :tongue:
наташка
НогАстАя БрЮнЕткА

Аватара пользователя
 
Сообщения: 11531
Изображения: 76
Зарегистрирован: Чт дек 07, 2006 14:47
Откуда: Киев
Знак зодиака: Стрелец
Награды: 8
Самые красивые глазки (1) День Валентина (1) Позитив года (2) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Встреча (1) Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1)
Имя: Яздундокта
Баллы репутации: 230
Повысить репутацию наташкаПонизить репутацию наташка

Сообщение Авантюристка » Ср авг 01, 2007 15:25

Спасибочки!!!Распечатала

наташка писал(а):У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;


Нужное подчеркнула-в воскресенье пойду на штурм с гранатой :no:
Авантюристка
Городская Хищница

Аватара пользователя
 
Сообщения: 3319
Изображения: 0
Зарегистрирован: Пн май 21, 2007 10:52
Откуда: Киев
Знак зодиака: Скорпион
Награды: 2
За вклад (1) Єдина країна (1)
Имя: Ирина
Баллы репутации: 134
Повысить репутацию АвантюристкаПонизить репутацию Авантюристка

Сообщение Юристочка » Ср авг 01, 2007 15:26

Авантюристка
ты не только эту вырезку распечатай! ты весь закон! чтобы заглавными буквами они уведили,что это не наброски сумасшедшего,а закон!
и пусть менеджера зовут, с продавцами даже не разговаривай!
Юристочка
БрЮнЕтКа В зАкОнЕ

Аватара пользователя
 
Сообщения: 8389
Зарегистрирован: Ср апр 11, 2007 13:27
Откуда: Киев
Знак зодиака: Козерог
Награды: 8
Красота! (1) Вредина 2008 (1) Звезда форума (1) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1) Маме чудесной девочки (1)
Баллы репутации: 155
Повысить репутацию ЮристочкаПонизить репутацию Юристочка

Сообщение наташка » Ср авг 01, 2007 15:28

Юристочка
ток эт может с ремнем и проканает, а вот с мобилками и техникой нет, там придется таки отдавать на ремонт, а если не смогут починить и сервис центр выдаст справку о том, что ремонту не подлежит-тогда ток новое выдадут
Что-то, что-то, что-то,что-то, что-то есть у бегемота :tongue:
наташка
НогАстАя БрЮнЕткА

Аватара пользователя
 
Сообщения: 11531
Изображения: 76
Зарегистрирован: Чт дек 07, 2006 14:47
Откуда: Киев
Знак зодиака: Стрелец
Награды: 8
Самые красивые глазки (1) День Валентина (1) Позитив года (2) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Встреча (1) Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1)
Имя: Яздундокта
Баллы репутации: 230
Повысить репутацию наташкаПонизить репутацию наташка

Сообщение Авантюристка » Ср авг 01, 2007 15:33

Спасибо девочки!!!Распечатала все,а это

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

обвела красным маркером :twisted: Пусть знают наших!!!Приятно пообщаться с умными людьми,да еще и прекрасного пола!!!
Авантюристка
Городская Хищница

Аватара пользователя
 
Сообщения: 3319
Изображения: 0
Зарегистрирован: Пн май 21, 2007 10:52
Откуда: Киев
Знак зодиака: Скорпион
Награды: 2
За вклад (1) Єдина країна (1)
Имя: Ирина
Баллы репутации: 134
Повысить репутацию АвантюристкаПонизить репутацию Авантюристка

Сообщение наташка » Ср авг 01, 2007 15:34

Авантюристка писал(а): підтверджених за необхідності висновком експертизи,

могут еще и такого потребовать :lol: ну в твоем случае конечно оооочень врядли, но козлов хватает :roll:
Что-то, что-то, что-то,что-то, что-то есть у бегемота :tongue:
наташка
НогАстАя БрЮнЕткА

Аватара пользователя
 
Сообщения: 11531
Изображения: 76
Зарегистрирован: Чт дек 07, 2006 14:47
Откуда: Киев
Знак зодиака: Стрелец
Награды: 8
Самые красивые глазки (1) День Валентина (1) Позитив года (2) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Встреча (1) Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1)
Имя: Яздундокта
Баллы репутации: 230
Повысить репутацию наташкаПонизить репутацию наташка

Сообщение Юристочка » Ср авг 01, 2007 15:37

наташка
пох.. мобилки, техника..
после случая с свитером, и туфлями моей знакомой -я очень злая :evil:
Юристочка
БрЮнЕтКа В зАкОнЕ

Аватара пользователя
 
Сообщения: 8389
Зарегистрирован: Ср апр 11, 2007 13:27
Откуда: Киев
Знак зодиака: Козерог
Награды: 8
Красота! (1) Вредина 2008 (1) Звезда форума (1) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1) Маме чудесной девочки (1)
Баллы репутации: 155
Повысить репутацию ЮристочкаПонизить репутацию Юристочка

Сообщение наташка » Ср авг 01, 2007 15:43

Юристочка писал(а):пох.. мобилки, техника..

у тя шо у Череда было? если подходить обьективно-таки соответственно новому закону товар сначала отдается на ремонт (если конечно недоліки неістотні, а я кщо істотні-тоді поверитаються гроші чи товар замінюється на аналогічний)
Что-то, что-то, что-то,что-то, что-то есть у бегемота :tongue:
наташка
НогАстАя БрЮнЕткА

Аватара пользователя
 
Сообщения: 11531
Изображения: 76
Зарегистрирован: Чт дек 07, 2006 14:47
Откуда: Киев
Знак зодиака: Стрелец
Награды: 8
Самые красивые глазки (1) День Валентина (1) Позитив года (2) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Встреча (1) Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1)
Имя: Яздундокта
Баллы репутации: 230
Повысить репутацию наташкаПонизить репутацию наташка

Сообщение Юристочка » Ср авг 01, 2007 15:50

наташка
я ж не говорю ,что нет! просто спешила не расписала тот пост :wink:
с мобилками-они отдают на ремонт,в этот период отдают тебе телефон дабы пользовалась(тут еще нюанс, они зачастую говорят,что извините в наличие телефонов свободных нету, будут только через пару дней)
я имею в виду вещевые случаи.. тут же ремонт ну максимум в случае не работающей змейки..
ну мой случай с сивтером останется в памяти! пришал первый раз -возвращать не вязли,менеджер на обеде, после обеда они меня за квартал увидели и услышали...
все быстренько решили!
а был случай,что даже чека не было ну потеряла я его- ничего и эту проблему решили..
Последний раз редактировалось Юристочка Ср авг 01, 2007 15:52, всего редактировалось 2 раз(а).
Юристочка
БрЮнЕтКа В зАкОнЕ

Аватара пользователя
 
Сообщения: 8389
Зарегистрирован: Ср апр 11, 2007 13:27
Откуда: Киев
Знак зодиака: Козерог
Награды: 8
Красота! (1) Вредина 2008 (1) Звезда форума (1) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1) Маме чудесной девочки (1)
Баллы репутации: 155
Повысить репутацию ЮристочкаПонизить репутацию Юристочка

Сообщение наташка » Ср авг 01, 2007 15:51

наташка писал(а):У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків,

істотний недолік - недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника (продавця, виконавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з нижченаведених ознак:

а) він взагалі не може бути усунутий;

б) його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів;

в) він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором;
Что-то, что-то, что-то,что-то, что-то есть у бегемота :tongue:
наташка
НогАстАя БрЮнЕткА

Аватара пользователя
 
Сообщения: 11531
Изображения: 76
Зарегистрирован: Чт дек 07, 2006 14:47
Откуда: Киев
Знак зодиака: Стрелец
Награды: 8
Самые красивые глазки (1) День Валентина (1) Позитив года (2) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Встреча (1) Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1)
Имя: Яздундокта
Баллы репутации: 230
Повысить репутацию наташкаПонизить репутацию наташка

Сообщение наташка » Ср авг 01, 2007 15:52

Юристочка писал(а):с мобилками-они отдают на ремонт,в этот период отдают тебе телефон дабы пользовалась(тут еще нюанс, они зачастую говорят,что извините в наличие телефонов свободных нету, будут только через пару дней)

вот честно-не знаю еще ни одного человека, кому б на время ремонта мобилки дали мобилку из обменного фонда, а еще и аналогичной модели :mrgreen:
Что-то, что-то, что-то,что-то, что-то есть у бегемота :tongue:
наташка
НогАстАя БрЮнЕткА

Аватара пользователя
 
Сообщения: 11531
Изображения: 76
Зарегистрирован: Чт дек 07, 2006 14:47
Откуда: Киев
Знак зодиака: Стрелец
Награды: 8
Самые красивые глазки (1) День Валентина (1) Позитив года (2) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Встреча (1) Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1)
Имя: Яздундокта
Баллы репутации: 230
Повысить репутацию наташкаПонизить репутацию наташка

Сообщение Юристочка » Ср авг 01, 2007 16:00

наташка писал(а):еще и аналогичной модели

ну ты уже совсем загнула :lol: хотела чтобы те еще и н76 дали?.. гы..
Юристочка
БрЮнЕтКа В зАкОнЕ

Аватара пользователя
 
Сообщения: 8389
Зарегистрирован: Ср апр 11, 2007 13:27
Откуда: Киев
Знак зодиака: Козерог
Награды: 8
Красота! (1) Вредина 2008 (1) Звезда форума (1) VIP персона форума ХОЧУ (1)
Спасибо за (1) Сюрприз к Новому году (1) Маме чудесной девочки (1)
Баллы репутации: 155
Повысить репутацию ЮристочкаПонизить репутацию Юристочка

След.

Вернуться в Консультации форумских специалистов

Кто сейчас на конференции

Зарегистрированные пользователи: Bing [Bot]
© 2005, HOCHU.UA
С предложениями о сотрудничестве: forum@hochu.ua